Arşivler

Kategoriler

  • Kategori yok
Hepimizin bildiği üzere her gün televizyonlarda gördüğümüz animasyonlardır. Peki bilmediğimiz yada tam olarak önemini anlayamadığımız nedir? Reklam filmi animasyonu, yapımı uğraştırıcı olsada gerçek çekimlerden daha ucuz ve görsel açıdan daha göze hitap eden animasyon filmlerdir. 3D ve 2D Animasyon teknikleri kullanılarak yapılabilirler. İçeriği her projede değişir. Reklam filmi animasyonu bir anlatım yapmanın en rahat ve etkili yolu olduğu gibi proje geliştirme açısından önemi büyüktür.
Reklam Filmleri bir tek televizyonlarda yayınlanmaz, sosyal medya reklamları ve insanların sürekli zaman geçirdikleri video paylaşım platformlarında da yayınlanabilirler. Reklam filmleri bir ürünü ele alacağı gibi firmanızın da reklam unsurlarını içerebilir. Bir ürün için reklam filmi animasyonu yapıldığında buna ürün tanıtım animasyonu diye hitap edebiliriz. Tabiri yayınlandığı ortamlara göre değişir, amaç ise aynıdır, insanlara biz buradayız ve bunları yapıyoruz demektir.Animasyon teknikleri arasında en etkili yöntem 3D modelleme ve animasyon’dur. Tam olarak istenilen elde edilir. İstenilen her tarz üretilebilir. Reklam filmi konusu itibari ile kurumsalınızı yansıtmak ve çizgilerinizi taşımak zorundadırlar. İçeriğinde logonuz gibi, insanların gördüğü zaman sizleri hatırlayacağı ve bunları görerek size olan güvenlerinin artacağı unsurları bulundurmalı ama tam olması gerektiği gibi kullanılmalıdır. Marka ne kadar öne çıkartılırsa o kadar kalitesizleşir. Markanızdan ziyade ürünlerinizin yada fikirlerinizin öne çıkması gerekmektedir. Gerisi kendiliğinden gelir.
2D Animasyon Reklam Filmleri, bu alanda giderek yeni tasarımlar ve tarzlar çıksada ortak bir tarz var demek yalan olur. Her bir reklam animasyonun kendine has tarzının veya çizgilerinin olması gerektiğine inanmaktayız ve bu doğrultuda çalışmalar yürütmekteyiz.