Arşivler

Kategoriler

  • Kategori yok

Günümüz iş dünyasında, kurulan şirket sayısının gittikçe artmasının yanında bu şirketler arasında meydana gelen rekabet de hızla büyüyor. İş şirketler arası rekabete geldiğinde birçok farklı alan gündeme gelse de tabii ki ilk ön plana çıkan konulardan bir tanesi kurumsallık. Şirketlerin kurumsallıklarını göstermeleri için birçok farklı yol olsa dahi son zamanlarda adından çokça söz ettiren bu antetli kağıtlar amaçta gittikçe önem kazanıyor.
Antetli kağıtlar ayn zamanda şirketler için dekoratif imza görevi de görürler. Bu kağıtları her firma kendi seçtiği biçimlerde yaptıracağı için bu kağıtlar firmalara özgü bir hal alırlar. İyi tasarlanmış, basımında kaliteli kağıt kullanılmış antetli kağıtlar firmalar için de bir nevi müşteriyi önemsiyoruz ve kaliteli işler yapıyoruz demenin bir diğer yoludur.
Antetli kağıtlar ayrıca firmaların hem kendi prestijleri açısından çok önemlidirler hem de hitap ettikleri kurumlara karşı duyulan saygının bir ifadesidirler. Saygı duyduğunuzu kurumsal bir yolla ifade etmenize yarayan bu kağıtlar aynı zamanda firmanızın sektör içindeki saygınlığını da artırır. Saygınlığın da iş dünyasının en önemli unsuru olduğu göz önünde bulundurulursa küçük bir ayrıntı olarak görülen antetli kağıtların aslında firmalar için ne kadar önemli oldukları anlaşılır. Firmaların resmi veya özel yazışmalarında bu türde kağıtlar kullanması hem firma imajını gülü tutar hem de işlerin daha ciddi yürümesine yardımcı olur.
Antetli kağıtların firmaların yararına olan bir diğer özelliği de firma dışarısında firmanın reklamının yapılmasına olanak sağlamasıdır. Logonuzun ve adresinizin üzerinde bulunduğu antetli kağıtlarınız müşterilerin zihninde daha uzun süre ve kalıcı olarak yer almanızı sağlar. Ayrıca bazı firmaların yaptığı gibi, dağıtılan promosyon ürün şeklindeki defter ya da broşür gibi ürünlerin antetli kağıtlardan oluşması, firmanızın adının çok farklı insanlarca çok farklı çevrelerde kullanılması ve görülmesi anlamına gelir ve bu da firmanız için ekstra masrafsız, kaliteli bir reklam görevi görür.