Arşivler

Kategoriler

  • Kategori yok

Dijital pazarlama çalışmaları içerisinde Google AdWords reklamları ve SEO çalışmaları çok önemli iki ayrı alandır. Firma ve markaların kullanıcılara kolay ulaşabilmesi, ürün ve hizmetlerinin tanıtımlarını yapabilmesi, site ziyaretçi sayısını yükseltmesi ve satış oranlarını arttırabilmesi adına iki yöntemde oldukça etkili ve önemlidir. İnternette pazarlama faaliyeti yürüten firmaların ve markaların genel olarak aklındaki soru ise “Google AdWords mü? SEO mu?” hangisi daha yararlı? Genelde bu şüpheci yaklaşımı internet üzerinde çalışmalarına yeni başlayacak olan kişi ve firmalar sormaktadır.

Aslında bu sorunun net ve keskin cevapları vardır. Ancak birinin diğerinden daha iyi olduğunu net olarak söylemek imkansız daha doğrusu yanlış olacaktır. Çünkü Google AdWords reklamları veya SEO çalışmaları her ikisi de kendi sistemi içerisinde avantajları olan, dijital dünyanın en efektif pazarlama yöntemleridir. Dijital pazarlama yatırımlarının büyük bir bölümünü oluşturan AdWords ve SEO arasındaki tercih farkı ise mevcuttaki pazarlama stratejinize, belirlediğiniz hedefe göre değişecektir. Yoksa birinin diğerinden daha üstün olduğu veya birini yapın, diğerini yapmasınız da olur diye bir ayrım yapmak doğru olmayacaktır. 
Daha yüksek fayda için Adwords ve SEO çalışmalarını aynı anda yapmak avantaj doğurabilir. Google’ın gözünde sitenizi her yöntemde değerlendirmiş olursunuz. Bu da size orta-uzun vadede sektörünüzde 1 numara olmanın yolunu açar. Ayrıca hem çok daha fazla müşteri hem de tanıtım elde etme şansınız olur. Maliyetleri ise diğer pazarlama maliyetlerine oranla oldukça düşüktür. Ve genelde çok kısa zaman içerisinde yatırdığınız bütçenin karşılığını kazandığınız yeni müşterilerle fazlasıyla